Tarihçesi

Mucizeler Kursu, New York’ta Columbia Üniversitesinde bir araştırmacı psikolog olan PhD. Helen Schucman ve PhD. William Thetford tarafından yazılmıştır.

Schucman bir gün içsel bir ses duymaya başladığında mental bir rahatsızlık geçirdiğini düşünür. Fakat sesi dinleyip içeriğini ve anlamını kavramaya başladığında bunu paylaşmaya karar verir.

Bu aşamada birlikte çalıştığı William Thetford, ilk başta bunun psikolojik bir rahatsızlık olduğunu düşünse de daha sonra metnin içeriğini okumaya başladığında felsefesinin bütünlüğünü ve anlamını fark ederek yardım etmeye karar verir. Kurs’un yazımı yedi yıl sürer. Schucman içinden gelen dikteyi söylerken Thetford içeriği daktilo eder.

Daha sonra Kurs bir dizi editör sürecinden geçip bugünkü haline ulaşır. Bugün dünya çapında binlerce insan Mucizeler Kursu öğrencisidir.

Kurs, bütünsel, spiritüel bir öğreti olarak adlandırılabilir. Mucizeler Kursu bir din veya inanış değildir. Çeşitli dinler ve spiritüel öğretilerde kullanılan bazı deyimler kullanılsa da Tüm kavramlar Kurs’un bütünlüğü içerisinde anlam bulurlar.

Daha detaylı bilgi almak için tanıtım seminerlerimize katılabilirsiniz veya sitemizin farklı bölümlerinde yazılar, sohbetler ve bunun dışında birçok farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Not: Yandaki resim Neal Vahle’nin ‘The Lives Of Helen Schuman & William Thetford’ isimli kitabının kapağıdır.